برای تبلیغ در وب سایت ایمیل بزنید
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

لاستیک‌های کهنه وسایل دکوری می‌شوند - پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد کارآفرینی خلاقیت هنر خوداشتغالی
X
تبلیغات
رایتل

مدآنلاین: در دنیای امروز دیگر چیزی به اسم دور ریختنی وجود ندارد برای اینکه همیشه پای  طرح و نقشه خلاقانه زیادی وسط می‌آید که به دورریختنی‌ها امکان استفاده دوباره می‌دهد. یکی از مواردی که مورد مصرفی تقریبا زیادی دارد و مواد زائد و دورریختنی آن هم بالطبع زیاد است، لاستیک‌های ماشین‌ است. این روزها در خیلی از کشورهای دنیا شهربازی‌های لاستیکی وجود دارد که علاوه بر رعایت بهداشت و پاکیزه نگهداشتن محیط زیست، فضای جالبی برای بازی بچه‌ها درست می‌کند. همراه با گلخانه‌هایی که فقط در آنها از لاستیک‌ها برای نگهداری گل‌ها استفاده می‌شود. اگر شما هم به فکر محیط زیست هستید و دل‌تان برای زمین می‌سوزد بهتر است لاستیک‌های از کار افتاده‌تان را دور نریزید. آنها را با هنر خاص‌تان به خانه بیاورید و و ایده‌های زیر را در خانه به‌کار بگیرید.  

لاستیک‌ها به خاطر ضخامت و البته انعطاف‌پذیری خاص‌شان یکی از بهترین انتخاب‌ها برای درست کردن گلدان‌های خاص حیاط و بیرون از منزل هستند. فقط کافی است کمی ایده به خرج دهید و ابزار مناسب‌ آنها را تهیه کنید. یک اره برقی کوچک خانگی تهیه کنید، دستکش کار را بپوشید و آن‌وقت به جان لاستیک‌های اضافی انباری بیفتید. می‌توانید با چند برش ساده در لاستیک‌ها آنها را به شکل یک گلدان پایه‌دار در آورید و در ورودی خانه قرار دهید.

به گزارش چیدانه، در انباری خانه‌های قدیمی حتما یک لاستیک دوچرخه کهنه پیدا می‌شود. پس باید یک‌راست سراغش را از خانه پدر و مادرها گرفت. لاستیک‌های دوچرخه میخ شده به دیوار اصلا از نوستالژی‌های خانه پدری است. برای اینکه یادگارهای دوران کودکی را همیشه جلوی چشم داشته باشید می‌توانید خیلی ساده با اسپری رنگ آنها را به هر رنگی که خواستید درآورید و بعد برای داخل آن یک آینه مناسب تهیه کنید. قابساز آینه خودش می‌داند که چطور آینه را در لاستیک جا دهد. به این ترتیب ورودی خانه و حیاط با یک آینه ورودی خاص تزیین می‌شود. آینه‌ای از دوران کودکی!

لاستیک‌ها یکی از بهترین و البته مقاوم‌ترین گلدان‌های باغچه هستند. فقط کافی است یک رنگ شاد به آنها بزنید و در گوشه و کنار حیاط جایی برای‌شان پیدا کنید. داخل لاستیک‌ها را با چند کیسه خاک پر کنید و در آن گیاهان ریشه کوتاه بکارید. بنفشه، پامچال و انواع کاکتوس‌ها برای این لاستیک‌های رنگی از مناسب‌ترین گل‌هاست.

ساده‌ترین شکل استفاده از لاستیک‌ها به شکل سطل زباله است. کافی است لاستیک‌ها را رنگ بزنید و چند تایی از آنها را روی هم قرار دهید. حالا یک سطل زباله مدرن دارید که تا سال‌ها برای‌تان ماندگار است. این سطل‌های لاستیکی برای آپارتمان‌ها هم کاربرد خوبی دارند؛ محلی برای جمع کردن زباله‌های خشک تا موعد رسیدن جمع‌آوری آنها!

ایده خوبی برای زیباتر کردن باغچه‌های امروزی. فقط کافی است کمی خلاقیت به خرج دهید. این خروس هم که برای نگهداری گلدان‌های حیاط استفاده شده از یک لاستیک ماشین به وجود آمده فقط سازنده‌اش با حوصله برش‌های خاصی روی لاستیک زده و با رنگ‌آمیزی آن خروس باغچه را تهیه کرده است. از این دست پرنده‌ها زیاد می‌شود درست کرد؛ طوطی، کبوتر و. . . فقط لازم است الگوی مناسبی قبل از برش لاستیک تهیه کنید.

لاستیک‌ها فقط به درد گلدان شدن نمی‌خورند. می‌توان از آنها برای درست کردن صندلی‌های نشیمن حیاط یا آلاچیق‌ها هم استفاده کرد. داخل لاستیک‌های رنگ شده کمی شن و ماسه بریزید تا روی زمین ماندگار شوند. بعد برای روی آنها تشکچه‌ای خاص تهیه کنید. قبل از انداختن تشکچه روی لاستیک‌ها تخته چوب ضخیمی روی شن‌ها بگذارید تا آسیبی به تشکچه نرسد. با قرار دادن یک لاستیک دیگر در بلندی می‌توانید برای صندلی راحتی‌تان پشتی هم درست کنید.

کمی نوار کنفی، چسب لاستیک و یک تایر به درد نخور؛ اینها کافی است تا یکی از زیباترین و خاص‌ترین گلدان‌ها را در حیاط یا راهروهای خانه داشته باشید. دور تا دور لاستیک را با نوارهای کنفی یا حصیری بپوشانید. برای این کار از چسب‌های مخصوص لاستیک استفاده کنید. حتی از این روش برای داشتن یک میز داخل سالن هم می‌توانید استفاده کنید. روی لاستیک را یک چوب ضخیم بگذارید و رویش را با نوارها بپوشانید. به این ترتیب لاستیک بین نوارها استتار می‌شود و ضخامت و زمختی آن توی چشم نمی‌زند.

بچه‌ها عاشق شن‌بازی هستند که امکان آن برایشان در خانه‌های امروزی کمتر فراهم است. این وسط لاستیک‌ها می‌توانند برای کوچک‌ترها یک استخر شن درست و حسابی بسازند. داخل یک لاستیک را پر از ماسه نرم کنید؛ البته قبل از آن لاستیک را رنگ کرده و با شکل‌های خاص برای بچه‌های تزیین کنید. حالا دیگر بچه‌ها می‌توانند با خیال راحت از استخر شنی‌شان لذت ببرند.

لاستیک‌ها حتی می‌توانند بستر خوبی هم برای درست کردن صندلی‌های عثمانی باشند. کافی است دور تا دور آنها را با پارچه‌های رنگارنگ پر کنید. و برای داخل آنها هم از با فوم‌های مخصوص پر کنید به همین راحتی یک صندلی عثمانی زیبا برای دکوراسیون داخلی خانه اتان خواهید داشت.

دور تا دور لاستیک‌ها را کنف بپیچید، زیر آن را تخته‌ای چوبی و چند پایه قرار دهید، و داخلش را از خاک و گل‌های رنگارنگ پر کنید و به همین سادگی و زیبایی یک گلدان داشته باشید.