برای تبلیغ در وب سایت ایمیل بزنید
پربازدیدترین مطالب

کد پربازدیدترین

سردار سلیمانی و کسانی که لقب "مردی در سایه" را به او می دهند + 33 عکس - پایگاه علمی سرگرمی و تفریحی آموزش درآمد کارآفرینی خلاقیت هنر خوداشتغالی
X
تبلیغات
رایتل

  سردار سلیمانی و کسانی که لقب "مردی در سایه" را به او می دهند + 33 عکس

رسانه های خارجی به دور از دنیای واقعی ،سایه به سایه در "فضای مجازی به دنبال سردار سلیمانی هستند.
به گزارش 
گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار سرلشکر "قاسم سلیمانی" متولد سال 1336 از فرماندهان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فرمانده نیروی قدس سپاه است.  وی اهل شهر "رابر" در استان کرمان است و در طول جنگ هشت ساله ایران و رژیم بعث عراق، فرمانده لشکر ۴۱ ثارالله بود.

سردار سلیمانی

 وی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در عین ادامه کار در سازمان آب کرمان، به عضویتِ مجموعهٔ «سپاه افتخاری» که به وسیلهٔ پدرِ شهید قاضی تأسیس شده بود، درآمد.سرلشکر سلیمانی بیان می‌کند که به محض بازگشت از مهاباد به ریاست پادگان قدس سپاه در کرمان منصوب می‌شود.
  
با حمله رژیم صدام به خاک ایران، سرلشکر سلیمانی چندین گردان از سپاهیان کرمان را آموزش می‌دهد و به جبهه‌های جنوب اعزام می‌کند و کمی بعد، خود در رأس یک گروهان به سوسنگرد اعزام می‌شود تا جلوی پیشروی دشمن بعثی در جبههٔ مالکیه را بگیرد.سرلشکر سلیمانی در بیشتر عملیات عمدهٔ نظامی دوران جنگ با عراق شرکت کرد که از مهم‌ترین آن‌ها عملیات والفجر 8 ( فتح فاو)، کربلای 4، کربلای 5 و  تک شلمچه بود.با پایان یافتن جنگ در سال ۱۳۶۷، لشکر ۴۱ ثارالله به فرماندهی سردار سلیمانی به کرمان بازگشت و درگیر جنگ با اشراری شد که از مرزهای شرقی کشور هدایت می‌شدند.

سردار سلیمانی

بی درنگ پس از آتش‌بس با عراق، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مأمور مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر شد. قاسم سلیمانی تا هنگام انتصاب به فرماندهی نیروی قدس سپاه، با باندهای قاچاق مواد مخدر در نزدیکی مرزهای ایران و افغانستان می‌جنگید.سرلشکر قاسم سلیمانی در سال ۱۳۷۶ به فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی منصوب شد.

وی در هشت سال جنگ با دشمن بعثی و نیز مبارزه با باندهای مواد مخدر در مناطق مرزی ایران و افغانستان تا پیش از انتصابش به فرماندهی سپاه قدس تجربهٔ بی مانندی اندوخت.سرلشکر سلیمانی در نشست مقدماتی «کنفرانس جوانان و بیداری اسلامی» گفت: «ایران در جنوب لبنان و عراق نیز حضور دارد.

سردار سلیمانی

در واقع این مناطق به نوعی تحت تاثیر عملکرد و تفکر جمهوری اسلامی ایران هستند.»پس از وقوع یک انفجار مهیب در دمشق که به کشته و زخمی شدن چندین مقام سوری انجامید رسانه‌های جهان گزارش دادند که قاسم سلیمانی نیز در میان کشته شدگان قرار دارد.چند روز پس از این ادعا حاج قاسم سلیمانی در دیدار مسئولان نظام با رهبر معظم انقلاب اسلامی در تهران حضور یافت.مقامات وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا سرلشکر سلیمانی را متهم به همکاری با نیروهای امنیتی سوریه و سرکوب مخالفان بشار اسد کرده‌اند.

سردار سلیمانی در فضای مجازی

بعد از نقش سردار سلیمانی در به عقب راندن تروریست های تکفیری داعش از نقاط حساس عراق و سوریه،وی به زودی در میان کاربران ایرانی محبوبیت بسیاری کسب کرد.تا جایی که در شبکه های اجتماعی اسم سردار سلیمانی روزانه چند هزار بار سرچ می شود و در بسیاری از شبکه های اجتماعی با نام های حاج قاسم،سردار،سردار سلیمانی و سردار دلیر صفحات مختلف با جذب کاربران زیادی ایجاد شده است،بسیاری از کاربران جوان و نسل امروزی حتی تصویر پروفایل صفحات اجتماعی خود را به عکس حاج قاسم اختصاص داده اند.
سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

رسانه های خارجی و فرمانده سایه ها

سایت های خارجی در پی اتفاقات عراق و سوریه لحظه به لحظه به دنبال اخبار مربوط به سردار سلیمانی هستند و از آنجایی که در دنیای واقعی نشانی از سردار سلیمانی پیدا نمی کنند مدام با تحلیل ها و گفتگوها درباره حاج قاسم به نظریه پردازی روی می آورند.
برخی از سایت ها اخبار را مغرضانه و ضد فرمانده سلیمانی منتشر می کنند و برخی دیگر به قدرت وی اعتراف می کنند و با القابی نظیر"مرد سایه ها" و "ژنرال قدرتمند خاورمیانه" خبرهایشان را در خروجی سایتشان قرار می دهند.تا جایی که در یکی از مقاله های نیویورکر بیش از 140 بار نام سردار سلیمانی آورده شده است.


سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی
روزنامه انگلیسی آبزرور نوشت:
سردار "قاسم سلیمانی "فرمانده سپاه قدس احتمالا تنها کسی است که می تواند داعش را شکست دهد و تاکید کرد که وی به خاطر عملیاتش در عراق در اقصی نقاط این کشور مورد ستایش و قدردانی قرار گرفت.
 این روزنامه انگلیسی تأکید کرد که سردار "قاسم سلیمانی" فرمانده سپاه قدس احتمالا تنها کسی است که می تواند داعش را شکست دهد.
آبزرور خاطرنشان کرد: هنگامی که در ژوئیه گذشته ارتش عراق از مقابل داعش گریخت، این ژنرال ایرانی در صحنه حضور یافت و چند ساعت پس از سیطره داعش بر موصل، سلیمانی در بغداد بود و از آن زمان عملیات دفاع از بغداد را هماهنگی می کند و نیروها را بسیج می کند.

آبزرور در پایان تاکید کرد: سردار سلیمانی همچنین وقتی داعش اربیل را تهدید کرد به کردستان عراق در شمال این کشور رفت ... فرمانده سپاه قدس در اقصی نقاط عراق مورد ستایش و قدردانی قرار گرفت به ویژه از سوی شیعیان؛چرا که او احتمالا تنها کسی است که می تواند پیشروی داعش را متوقف کند.


از شایعات در مورد زخمی شدن سردار تا نجات خلبان روس

حدود دو ماه پیش رسانه های خارجی به طور هماهنگ و با اشاره به مطلب سایت صهیونیستی هاآرتص خبری را منتشر کردند که گفته می شد سردار سلیمانی در خط مقدم نبرد با تروریست های تکفیری زخمی شد و تا چندین روز تیتر بسیاری از سایتها و شبکه های اجتماعی مربوط به زخمی شدن سردار بود. درست در همین حال ماجرای انهدام جنگنده روسی توسط ارتش ترکیه اتفاق افتاد که خلبانان این جنگنده دچار سرنوشت نا معلوم بودند.اما در صورتی که زخمی بودن سردار سلیمانی خبر داغ رسانه های خارجی بود خبرهایی از نجات خلبان روس در محافل خبری پیچید که سردار سلیمانی توانسته با گروهی از کماندوهای سوری خلبان زخمی را از یک نقطه مرزی نجات دهد .


سردار سلیمانی

بعد از این خبر کاربران روس فضای مجازی و یکی از صفحات پربازدید روسی در فیسبوک از سردار سلیمانی به خاطر نجات خلبان روس قدردانی کردند.

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

در ادامه تصاویر دیگری از سردار سلیمانی را مشاهده می کنید


سردار سلیمانی


سردار سلیمانی

سردار سلیمانی


سردار سلیمانی


سردار سلیمانی


سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی


سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

سردار سلیمانی

گزارش از: مهدی کریمی صبا